برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۷/۲۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» انواع تراکم فرش ماشینی 1500 شانه کاشان

فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500

معرفی فرش 1500 شانه لوکس
فرش ایرانی در همه جای دنیا به عنوان محصولی لوکس در دکوراسیون داخلی به شمار می رود . فرش ماشینی جزء کالاهای لوکس به شمار می رود که فرش های 1500 شانه و فرش 1200 شانه از مهمترین این دسته از فرش های ماشینی می باشند . به واسطه پیشرفت تکنولوژی فرش های 1500 شانه با تراکم و ظرافت بالا تولید می شوند .
فرش ماشینی 1500 شانه کاشان از نوظهورترین پدیده ی صنعت نساجی دنیا است . فرش های 1500 شانه از نهایت ظرافت و زیبایی در فرش برخوردارند و در مقاسیه با فرش های دستباف از لحاظ تراکم بافت معادل فرش های دستباف 105 رج می باشند که بافت آن فقط در فرش های تمام ابریشم می باشند .
شانه در فرش ماشینی 1500 همان تعداد گره رنگ در هر متر مربع حساب می شود و عامل اصلی تعیین کننده در قیمت و ظرافت این گونه از فرش می باشد . در هر ده سانتی متر از عرض فرش های 1500 شانه 150 گره موجود است . تراکم طولی در فرش ماشینی 1500 شانه نیز شبیه تراکم عرضی فرش می باشد با این تفاوت که در نیمه طولی فرش محاسبه می شود و سپس در 2 ضرب شده به صورتی که در هر 10 سانتی متر از طول فرش باید 225 گره وجود داشته باشد .
برای بافت فرش 1500 شانه از ظریف ترین الیاف استفاده می شود زیرا تراکم بسیار بالا باعث می شود که گل ها و طرح های فرش در هم پیچیده شود و نقش آن به آسانی قابل دیدن نباشد به خاطر همین موضوع باید از نخ هایی استفاده کنند که سایز ریزی داشته باشند و همچنین ارتفاع نخ خاب آن را ، در قسمت آهار و تکمیل فرش با دستگاه شیرینگ بسیار کوتاه می کنند تا طرح فرش هر چه زیبا تر نشان داده شود .
نخ تار و پود فرش ماشینی هزار و پانصد شانه از پنبه و جوت می باشد .جنس نخ خاب برای فرش 1500 شانه کاشان صد در صد اکرولیک هیت ست سایز 50 متریک است . اکرولیک نوعی الیاف مصنوعی است که از پلیمری به اسم پلی اکریلو ساخته شده است و در علم شیمی به پلیمری که حداقل آن 85 درصد از پلی اکریلو باشد اکرولیک گفته می شود .
هیت ست به معنی گذراندن نخ اکرولیک از تونل های بخار و گرما است و به این ترتیب مقاومت سایشی آن را بالا می برند الیاف هیت ست حالت پفکی و سبک و سبک پودن و همچنین رنگ پذیری بسیار دارد . فرش 1500 شانه اکرولیک به راحتی قابل شستشو است و از ثبات رنگی بالایی برخوردار می باشد . فرش ماشینی اکریلیک هیت ست 1500 شانه فرشی لطیف و نرم تر است نسبت به فرش های پلی استر مقاومت بالایی در برابر گرما دارد .
فرش 1500 شانه کاشان نسبت به میزان الیافی که در آن به کار رفته است، بسیار سبک تر و هم وزن فرش 700 شانه ماشینی است . بنابراین فرش سبک محسوب می‌شود . فرش 1500 شانه ماشینی نباید زیر وسایل سنگین قرار بگیرد و چرا که الیاف ظریف آن ممکن است از بین برود و اثر سنگینی اجسام روی آن باقی بماند .

قالی 1500 شانه با دستگاه بافت HCIX3 بافته می شود که این دستگاه ها از با کیفیت ترین و پیشرفته ترین دستگاه های بافندگی فرش ماشینی می باشند و تنها برای بافت فرش های با تراکم بالا استفاده می شوند . فرش ماشینی 1500 شانه با 8 رنگ واقعی با طرحهایی بافته می شود که نیاز به ظرافت زیادی دارد زیرا بسیاری از طرح ها را نمی توان با نخ ضخیم بافت .
فرش های 1500 شانه تحت تاثیر جنس نخ خاب ، شانه و تراکم و ابعاد قیمت آن قابل تغییر است . ابعاد مورد استفاده در این گونه از فرش ماشینی لوکس ابعاد استاندارد فرش ماشینی می باشد و به خاطر ابعاد متنوعی که دارد قابل استفاده برای فضاهای کوچک و بزرگ است به خاطر شدت ظرافت و لطافت ، استفاده از آن برای منزل زیبایی خاصی به آن مکان می دهد و بسیار شبیه به فرش دستبافت است .

از معایب فرش 1500 شانه در مقایسه با فرش 1000 و 1200 شانه ماشینی می توان گفت چون کمترین ارتفاع خاب را دارد نمی توان به عنوان کف پوشی که برای نشستن از آن استفاده می شود ، استفاده کرد و به خاطر ظرافت نخ خاب و تراکم بالای بافت نسبت به فرش 1200 شانه نازکتر است زیرا هرچه به تعداد و تراکم یک فرش افزوده شود سایز نخ خاب بیشتر و فرش نازک تر می شود . فرش های ظریف تر گرانبها تر از فرش های درشت بافت هستند .

انواع تراکم در فرش ماشینی 1500 شانه
فرش ها با انواع شانه ها و تراکم ها با کیفیت ممتاز و درجه یک به مشتریان عرضه می گردد .
هرچه تراکم فرش بالاتر باشد فرش ماشینی فشرده تر بافته می شود و از این لحاظ سنگین تر است . تراکم بالایی که در فرش ۱۵۰۰ شانه وجود دارد و استفاده از نازکترین الیاف در بافت آن ، فرش ۱۵۰۰ شانه را به یکی از ظریف ترین محصولات فرش ماشینی تبدیل کرده است .
فرشی که دارای تراکم بالا باشد از ظرافت و زیبایی ، مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار است به طور مثال فرش های تراکم بالا همانند 1200 و 1500 طول عمر بیشتری دارند .
بهترین تراکم برای انواع فرش های 1500 شانه تراکم 4500 است . فرش 1500 شانه دارای تراکم 4500 است و از نظر وزن و فشردگی گره های فرش ، در حال حاضر بی رقیب است . با بالا رفتن شانه و تراکم ، ضخامت فرش 1500 شانه کمتر و بافت توپرتر می شود و طرح و نقش آن ریزبافت تر و زیبایی آن چندین برابر می شود . فرش های 1500 شانه به فرش های لوکس و سلطنتی نامیده می شوند .
قیمت فرش های 1500 شانه تراکم 4500
بیشتر از مابقی فرش ها به خاطر ریزبافتی و ظرافت بالای 1500 شانه بیشتر طرح های فرش 1500 شانه تراکم 4500 طرح های فرش دستبافت هستند . فرش 1500 شانه تراکم 4500 کاشان به عنوان تراکم بالا به فرش دستبافگونه معروف می باشد . بافت منسجم این فرش ها باعث شده تا نقش‌ها واضح باشند .
بافت فشرده فرش 1500 شانه کاشان کمک می‎کند تا گرد و غبار کمتری به داخل آن نفوذ کند و به همین دلیل فرش دیرتر کثیف می‌شود و کمتر به شست‌وشو نیاز دارد.
فرش ماشینی تراکم ۴۵۰۰ کاشان تفاوتی با فرش دستبافت تمام ابریشم ندارد زیرا با افزایش تراکم مرز بین طرح های به کار رفته مشخص نبوده و زیبایی فرش دوچندان می گردد . تراکم بالای فرش 1500 شانه و تعداد گره های زیادی که در هر متر وجود دارند باعث می شوند تا فرش 1500 شانه لطیف تر و نرم تر از فرش ماشینی 1200 شانه باشد.

برای خرید فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 کاشان می توان به فروشگاه اینترنتی فرش کاشان مراجعه نموده و فرش را با قیمت مستقیم و بدون واسطه از درب کارخانه تهیه نمایید .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه