برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۹۹/۴/۱۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» مزایا و معایب خرید فرش هزار و پانصد شانه

خرید فرش هزار و پانصد شانه

فرش ماشینی 1500 شانه ، جدیدترین تولیدات حوزه فرش ماشینی می باشد . مزایا و معایبی دارد که در ادامه برای شما بازگو می شود . فرش ماشینی 1500 شانه درجه یک هیچ گونه عیبی ندارد ، منظور از بررسی معایب ، ذکر مواردی است که باعث می شود با آگاهی نسبت به آنها در خرید خود بهتر عمل کنید و فرشی خریداری کنید که برای شما مناسب تر باشد .
فرش ماشینی 1500 شانه چه فرشی است؟
فرش ماشینی با شاخصه های مختلفی سنجیده و بررسی می شود . تنها یک فرش را نباید از روی ظاهر و طرح آن بررسی کرد . دستگاهی که آن را می بافد ، شانه و تراکم ، تعداد رنگ ، جنس فرش ماشینی از جمله فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد.
شانه، به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر یک متر از راستای عرضی فرش ماشینی شمرده می شود. مثلا فرش ماشینی 1500 شانه ، در هر یک متر خود 1500 عدد گره دارد که این مقدار در هر ده سانت به 150 عدد می رسد . شما با شمارش یک سانت از این فرش باید 15 عدد گره شماره کنید .
باید سعی کنید با دقت عملیات شمارش را انجام دهید تا در یک متر به اختلاف فاحشی نرسید . البته با خرید فرش از فروشگاه های معتبر شما لازم نیست در این حد دقیق شوید و بخواهید مو را از ماست بکشید . اما در مواردی که شما از فروشگاه یا فروشنده آگاهی و شناخت ندارید و فرش با برند شناخته شده ای توسط یک واسطه ی فروش ارائه می شود ، می توانید با شمارش گره از صحت ویژگی های فرش مطلع گردید .
تراکم فرش 1500 شانه در مواردی 4500 می باشد . تعداد رنگ فرش های ماشینی محدود می باشد . اما با چنان هنرمندی در هم می آمیزد که شما محدودیت رنگ را در فرش احساس نمی کنید . تعداد رنگ های فرش های ماشینی از ده رنگ تجاوز نمی کند.
جنس فرش ماشینی 1500 شانه
بهترین جنس نخی که با آن فرش های ماشینی را می بافند ، اکریلیک است. فرش ماشینی 1500 شانه از جمله گران ترین فرش های بازار است ، که به دلیل زیبایی و جمالی که دارد ، جز فرش های لوکس و گران قیمت دسته بندی می شود .
لازم به ذکر است، فرش از نوع ماشینی با الیاف مصنوعی نظیر پلی استر و پلی پروپلین نیز بافته می شود ، که بهترین و درجه یک ترین آنها نخی است که خاصیتی شبیه پشم داشته و ماندگاری بالایی دارد.
اکریلیک ویژگی هایی دارد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می گردد:
- اکریلیک مقاومت بالایی در برابر نور خورشید و گرما و حرارت مستقیم دارد . به طوری که با قرار گرفتن زیر نور مستقیم رنگ خود را از دست نمی دهد، ولی فرش به مراقبت احتیاج داشته و باید به خوبی از آن مراقبت کرد .
هم چنین اگر اتوی داغ و قابلمه ی داغ روی آن قرار گیرد ، به راحتی و زودی جا نمی گیرد .
- اکریلیک قابلیت پاخوری بالایی دارد . در جاهای پر رفت وآمد برگشت پذیری بالایی داشته و به راحتی از رخ نمی افتد .
- اکریلیک رنگ پذیری خوبی داشته و رنگ های درخشان و زیبا و زنده ای دارد .
- مهم تر از همه اکریلیک ماندگاری بالایی داشته و در دراز مدت تغییر شکل نمی دهد .
اگر می خواهید فرشتان عمر زیادی کرده و به سرعت و بعد از گذشت چندسال مجبور به تعویض آن نشوید بهتر است از فرش اکریلیک خریداری کنید .
البته اکریلیک هیت ست، قیمتی بالاتر از اکریلیک دارد، و بیشتر فرشها را بااین خاصیت می بافند . زیرا خانم های خانه دار از پرزدهی فرش های ماشینی گله مند بودند . به همین دلیل طی پیشرفت تکنولوژی و اضافه شدن فرآیند هیت ست به فرآوری نخ ها خاصیت پرزدهی فرش را کاهش دادند .
هیت ست به این فرآیند گویند که نخ را تحت بخار آب زیاد تثبیت می کنند تا پرزهای آن باعث ایجاد ناراحتی نگردد و این نخ ها مانع از تشدید و ایجاد حساسیت های تنفسی و آلرژی می گردد .
فرش ماشینی اکریلیک 1500 شانه ، گران ترین محصول بازار منسوجات ماشینی است.
تفاوت فرش ماشینی 1500 شانه با سایر فرش ها
باید بدانید محصولات موجود در بازار که هر دسته از آن طرفداران خاص خود را دارد،  فرش های 700 شانه، 1000 شانه و 1200 شانه و 1500 شانه می باشد.
هرچه شانه و تراکم محصول بالا رود، یعنی تعداد گره به کار رفته در فرش بیشتر است. فرش سنگین تر، متراکم تر و مستحکم تر می شود. این گونه فرشها برای جاهای پر رفت و آمد مناسب هستند.
از طرفی با بالا رفتن شانه و تراکم از ارتفاع خاب ، کاسته می شود .
مورد دیگری که به این موضوع ربط دارد، قیمت فرش است . که هر چه شانه و تراکم پایین تر باشد ، قیمت فرش کمتر خواهد بود .
فرش ماشینی 1500 شانه برای چه کسانی مناسب نیست ؟
- خانواده هایی هستند که در برخی فرهنگ ها و مناطق جغرافیایی زندگی می کنند که برای نشست و برخاست و پذیرایی از مبلمان استفاده نمی کنند و دارای دکوراسیون سنتی می باشند. به گونه ای که پشتی هایی برای تکیه وجود دارد و افراد باید روی زمین بنشینند. به این افراد خرید فرش ریز بافت و دارای خاب کم توصیه نمی شود .
فرش هفتصد شانه برای این دسته ، مناسب تر است. زیرا این فرش نرم تر است و برای نشستن مناسب تر است.
- و عده ای دیگر هستند فکر می کنند چون فرش 1500 شانه به بازار آمده است، دیگر سایر فرشها از مد افتاده و قابل استفاده نیستند.
این طرز فکر بسیار اشتباه است . شما اگر دوست دارید فرشتان ریز بافت باشد و هزینه و قیمت آن برایتان مسئله ای ایجاد نمی کند، خوب از میان فرش های 1500 شانه محصولتان را انتخاب کنید . اما اگر، بابت هزینه ی فرش به مشکل بر می خورید ، از میان فرش های هفتصد شانه محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
در میان هر دسته از فرشها ، انواع رنگ ها و طرح ها وجود دارد که می تواند برای دکوراسیون شما مناسب باشد . نیازی نیست به خود از لحاظ مالی فشار بیاورید ، چون فکر می کنید ، کسی فرش هفتصد شانه نمی خرد . این دسته از محصولات ماشینی از پرطرفدارترین در بین محصولات است.
- توصیه ی دیگری که به شما می شود، قبل از خرید فرش به سبک دکوراسیون خود و مساحتی که قرار است مفروش گردد ، توجه نمایید. بهتر است که فرش شما از محیطی که قرار است مفروش گردد ، کوچکتر باشد تا فضای شما را بزرگتر و بازتر جلوه دهد .
نکته ی دیگر، همخوانی فرش با دکور است. اگر از طرفداران دکوراسیون فانتزی و مدرن هستید ، خرید فرش کلاسیک و لوکس 1500 شانه برای فضای شما مناسب نیست . زیرا تاثیر فرش بر فضا بسیار زیاد است و تمام توجهات ابتدا به فرش معطوف می گردد و این فرش کلاسیک و مجلل تاثیر مبلمان و پرده های شما را کم می کند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه